Kofeina w proszku- sposób na chroniczne zmęczenie?

By | 18 października 2016

Coraz szybsze tempo życia, ogrom obowiązków i bycie w nieustannym stresie- to wszystkie czynniki, które powodują w ludziach coraz bardziej odczuwalne zmęczenie i to w coraz to młodszym wieku. To bezsporny fakt, że coraz więcej ludzi w kwiecie życia uskarża się na chroniczne zmęczenie i brak siły do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się produkty mające za zadanie dodanie energii i usunięcie zmęczenia.

Oczywiście najbardziej znanymi produktami mającymi tego rodzaju działanie jest kawa oraz popularne napoje energetyzujące. Warto jednak podkreślić, że zbyt częste spożywanie czy to kawy czy napojów energetyzujących nie wpływa korzystnie na nasz organizm.

Dlatego też warto zainteresować się substancją jaką jest kofeina w proszku, którą można zakupić między innymi w sklepach z odżywkami dla sportowców czy sklepach oferujących przeróżne suplementy diety. Trzeba jednak pamiętać, że kofeina w proszku ma o wiele silniejsze działanie pobudzające niż kawa i napoje energetyzujące. Jak sama nazwa wskazuje- jest to czysta postać kofeiny, a więc szacuje się, że jedna łyżeczka kofeiny w proszku odpowiada zawartości kofeiny w 25 filiżankach kawy. Zaskakujący wynik, prawda?

Dlatego też kofeinę w proszku należy stosować rozważnie i nie przekraczać zalecanej dawki. Na kofeinę w proszku powinny uważać także osoby mające problem z ciśnieniem oraz nadwrażliwy żołądek. Przedawkowanie kofeiny może wiązać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami takimi jak bezsenność, kołatanie serca, uczucie zdenerwowania czy niemożność usiedzenia w miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *